Bana Kimse Adalet Diye Bir Şey Olduğunu İddia Etmesin!

 

Çok sinirliyim. Gerçekten öyleyim. Çünkü bugün bu aşık olduğum ülkenin sistemine bir kere daha küfür ettim.  Hani “Adalet, mülkün temelidir” diyordunuz? Hani daima haksızın yanındaydınız? Ne yapmalı şimdi buna?

Bundan 4 ay kadar önce, hayatımı sikip giden adama verdiğim süre dolunca, haklarımı yasal yollardan aramak üzere, Bakırköy Adliye Sarayı’nda dosyayı açtım. Şikayetçi olduğum başlıklar şöyleydi: Hırsızlık, Dolandırıcılık ve Tehdit. Sonra gittim o şerefsizin bağlı bulunduğu ilçe karakolunda ifademi verdim. Beklemeye başladım. Bekledim… Bekledim… Bugün, elime tebligat ulaştı. Muhteşem hukuk sistemimiz, hırsızlık ve dolandırıcılığı esgeçip sadece tehdit unsurunu almış, beyefendinin verdiği ifadeye göre de “kovuşturmaya gerek görülmediğine” karar vermiş…

Çok sağol pek sevgili hukuk sistemim. Sen olmasan ben ne yapardım? O zaman ben de gidip, birilerinin malını çalabilirim o beni suçlasa bile içim rahat olsun, bir şey olmaz değil mi? Nasıl olsa sen o dosyaya da “Kovuşturmaya gerek olmadığına dair” karar verirsin.

Sinirliyim… Sisteme kızgınım..!

Lanet olsun!

Reklamlar

3 Yorum (+add yours?)

 1. Berhan'Ca
  Nis 08, 2011 @ 12:49:26

  Selam;

  Dün ki konuşların neden olduğu süreci görmüş oldum.. Ben dün gece daha havada felsefe yapmıştım, ancak sen çok haklıymışsın be kardeşim..!!

  Sana sabır dilemiyorum, diğer tarafa bela diliyorum.. Eğer tanrı varsa..!! Çünkü galiba onda da adalet yok..!!

  Saygılar,

  Berhan

  Cevapla

 2. Kelebek BİRİCİK
  Nis 08, 2011 @ 13:13:13

  Sevgili Berhan,

  Sabır denilen bir şey varsa ben onu tüketeli çok oldu. Yenisi de gelmiyor maalesef. Şu dakikadan sonra içimin acısını ancak sustuğum günlerin açıklamasını yaparak geçirebilirim sanıyorum. Dava devam ettiği için kimseye bir şey anlatmıyordum ama artık buradan sesimi duyurabilirim. Korkmuyorum da… Çünkü adalet sistemi (!) bana bir şey yapmaz. Kovuşturmaya gerek görmez. İlerleyen günlerde yaşadığım saçmalıkları herkes öğrenmiş olacak.

  Dileklerin için teşekkürler.
  Sevgiler
  Kelebek.

  Cevapla

 3. Berhan'Ca
  Nis 08, 2011 @ 13:56:21

  Tekrar Selam;

  Yapman gereken için sonuna kadar mücadele etmelisin.. Bende internet ortamımda bu konuya destek olacağım.. Şansın bol olsun..

  Saygılar,

  Berhan

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: