Hssktr..! Korkuyorum ://

Şimdi bu yazıya aynen şöyle başlamak istiyorum:

“Sağlık önemli hacım..!”

Beni tanıyanlar bilirler, göz kapaklarım böyle tombik tombiktir 🙂 Her an çok ağlamış ya da uykudan yeni uyanmış görüntüsü verir falan filan… Sevimli olduğum bile söylenebilir…

Fakaaaaaat, bundan 3 hafta önce, bi sabah kalktım ne göreyim benim suratta şenlik var (Barış Abi’nin şarkısı gibi söyleyince güzel oluyor 🙂 ) Gözkapaklarım bir şişmiş ki, kaşlarıma değecek neredeyse. Tırstım, bir garip oldum falan. İş yerini ayarladığım ilk fırsatta kalktım doktora gittim. Efendime söyleyeyim, anlattım durumu “te büleyken büle te büle büle” dedim. Doktor bir şey anlamadı tabii, sonra doğru düzgün anlattım. Gözkapağımı ters çevirdi kadın yaa, hem de kalemle. İnceledi, inceledi sonunda dayadı 375mg Duocid’i, “iç bunları gel” dedi.  “Gözyaşı bezlerin iltihaplanmış” diye de ekledi.

Efendime söyleyeyim ben içtim bu ilaçları tek tek, hatta saatini bile kaçırmadım. Ama gel gör ki, inmedi meretler, hala kurbağa gibi geziyorum. Neyse, dün tekrar gittim doktora kontrole, tekrar baktı, inceledi, gözlerime bastırdı, yetmedi başka bir doktordan fikir aldı, bu arada da hiç bir şey söylemedi. Son olarak ağzından çıkan cümle şu oldu:
“Gözyaşı bezlerinin kendi yapısı da olabilir düşmüş olabilir, ama neden düştüğünü bilemiyorum tabii. Yapıdan olabilir (onu anladık), bence sen bir MR çektir, belki, bir ihtimal tümör olabilir”

Laaağn zınk diye söylenir mi tümör diye? İnsan bi alıştırır, tamam güçlü kuvvetli bi görüntüm var ama içim çok kırılgan, çok naif, ne yapıyorsun sen ya?

Dünden beri kuruyorum, ya tümörse diye. Bir başkasını yüreklendirme konusunda gayet iyiyim ama, söz konusu kendim olunca lanet olası zihnime söz geçiremiyorum. Anasını satayım bir kişi de çıkıp “neyin var senin ya hu?” diye sormuyor (kuzen ve Arzu hariç). Ben de kimseye anlatamam derdimi iyi mi?  Ama daha bir “merhaba” demeden, derdini sayar bana millet… Bir gün birine fena patlayacağım ama dur bakalım kime kısmet olacak!

Bu kadar takılmamın bir sebebi daha var, babaannem. Ben doğmadan çok çok önce ölen bu kadının ölüm sebebi, gözünde çıkan bir arpacığın, müdahale edilmediği için tümöre dönüşmesi, sonra kör olması. Şimdi senin ailende böyle bi tıbbi geçmiş varken, babaannen dört kolluya buna benzer bir durumda üstelikte kör olduktan sonra bindiyse, bırak yusuf yusufu ödün bokuna karışır tabi..! Aksi gibi üç gündür gözlerim çok ağrıyor 😦 Rahmetlinin de ağrırmış :/

Yarın akşam 20.00’de MR çekimi yapılacak, ondan da tırsıyorum arkadaş! Kutu gibi, söylemeye dilim varmıyor ama mezar gibi bir şey o zımbırtı. Annem çok korkar mesela ve ben onunla beraber gider, eline ayağına bir yerine dokunur rahatlatırım. Sanırım yarın akşam yalnız giderim ben MR çektirmeye. Pofff.. acaba sakinleştirici istesem yaparlar mı?

Evet tırsıyorum, evet bu sağlık durumu beni tırstırıyor… Bir şey çıkmayacağını düşünmeye çalışıyorum ama TIRSIYORUM arkadaş..!

Hadi kaçtım ben…

MR sonuçlarını paylaşırım sizinle de…

Sevgiler.

Kelebek

23.01.2011

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: